RSP-3000-48-1
RSP-3000-48-1 MEAN WELL USA Inc.
RSP-3000-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: PWR SUPP, BATT & COND
Power (Watts): 3000W
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 10.94" L x 7.00" W x 2.50" H (278.0mm x 177.8mm x 63.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 180 ~ 264 VAC, 254 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV, UKCA
Efficiency: 91.5%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 62.5 A
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: PWR SUPP, BATT & COND, Power (Watts): 3000W, Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 10.94" L x 7.00" W x 2.50" H (278.0mm x 177.8mm x 63.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 180 ~ 264 VAC, 254 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV, UKCA, Efficiency: 91.5%, Voltage - Output 1: 48V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 62.5 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RSP-3000-48-1 RSP-3000-48-1 Виробник : MEAN WELL RSP-3000-spec.pdf Switching Power Supplies 3000W 48V 62.5A 180- 264VAC W/PFC