RT-3-NO.3-0-1.25IN TE Connectivity Raychem Cable Protection
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=RT-3&DocType=Customer+Drawing&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: HEAT SHRINK TUBING
Packaging: Bulk
Color: Black
Material: Polyolefin (PO), Irradiated
Length: 0.104' (31.75mm, 1.25")
Type: Tubing, Semi Rigid
Operating Temperature: -55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio: 2.5 to 1
Inner Diameter - Supplied: 0.375" (9.53mm)
Inner Diameter - Recovered: 0.150" (3.81mm)
Recovered Wall Thickness: 0.031" (0.79mm)
Shrink Temperature: 110°C
Storage/Refrigeration Temperature: 32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Shelf Life: 144 Months
Написати відгук
Description: HEAT SHRINK TUBING, Packaging: Bulk, Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Flame Retardant, Solvent Resistant, Strain Resistant, Color: Black, Material: Polyolefin (PO), Irradiated, Length: 0.104' (31.75mm, 1.25"), Type: Tubing, Semi Rigid, Operating Temperature: -55°C ~ 135°C, Shrinkage Ratio: 2.5 to 1, Inner Diameter - Supplied: 0.375" (9.53mm), Inner Diameter - Recovered: 0.150" (3.81mm), Recovered Wall Thickness: 0.031" (0.79mm), Shrink Temperature: 110°C, Storage/Refrigeration Temperature: 32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C), Shelf Life: 144 Months.