Продукція > C&K > RTAC41W10R25NP
RTAC41W10R25NP C&K
RTA_Series_1-4_Poles.pdf
Виробник: C&K
Description: SWITCH ROTARY 10POS 20MA 25V
Packaging: Bag
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 20mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 10
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 25.00mm
Actuator Type: Round (6mm Dia), Slotted
Angle of Throw: 36°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP10T
Contact Material: Brass
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 18.70mm
Part Status: Obsolete
Voltage Rating - AC: 25 V
Voltage Rating - DC: 25 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH ROTARY 10POS 20MA 25V, Packaging: Bag, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 20mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 10, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 25.00mm, Actuator Type: Round (6mm Dia), Slotted, Angle of Throw: 36°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP10T, Contact Material: Brass, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 18.70mm, Part Status: Obsolete, Voltage Rating - AC: 25 V, Voltage Rating - DC: 25 V.