Продукція > C&K > RTAC4ES10M50NS
RTAC4ES10M50NS C&K
RTA_Series_Rev_June_2003.pdf
Виробник: C&K
Description: SWITCH ROTARY
Packaging: Bag
Contact Finish: Silver
Current Rating (Amps): 150mA (AC/DC)
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 50.00mm
Actuator Type: Round (6mm Dia), Slotted
Angle of Throw: 36°
Number of Decks: 1
Circuit per Deck: BCD Complement
Contact Material: Brass
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 18.70mm
Voltage Rating - AC: 60 V
Voltage Rating - DC: 60 V
Написати відгук
Description: SWITCH ROTARY, Packaging: Bag, Contact Finish: Silver, Current Rating (Amps): 150mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 10, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 50.00mm, Actuator Type: Round (6mm Dia), Slotted, Angle of Throw: 36°, Number of Decks: 1, Circuit per Deck: BCD Complement, Contact Material: Brass, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 18.70mm, Voltage Rating - AC: 60 V, Voltage Rating - DC: 60 V.