Продукція > C&K > RTAP2DW16W25NS
RTAP2DW16W25NS
RTAP2DW16W25NS C&K
rta.pdf
Виробник: C&K
Description: SWITCH ROTARY 16POS 150MA 60V
Packaging: Bag
Contact Finish: Silver
Current Rating (Amps): 150mA (AC/DC)
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 16
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 25.00mm
Actuator Type: Round (6mm Dia), Slotted
Angle of Throw: 22.5°
Number of Decks: 1
Circuit per Deck: BCD
Contact Material: Brass
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 12.60mm
Voltage Rating - AC: 60 V
Voltage Rating - DC: 60 V
Написати відгук
Description: SWITCH ROTARY 16POS 150MA 60V, Packaging: Bag, Contact Finish: Silver, Current Rating (Amps): 150mA (AC/DC), Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 16, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 25.00mm, Actuator Type: Round (6mm Dia), Slotted, Angle of Throw: 22.5°, Number of Decks: 1, Circuit per Deck: BCD, Contact Material: Brass, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 12.60mm, Voltage Rating - AC: 60 V, Voltage Rating - DC: 60 V.