Продукція > C&K > RTBH21EW16DNNZP
RTBH21EW16DNNZP C&K
RTBH_Series.pdf
Виробник: C&K
Description: SWITCH ROTARY 16POS 20MA 25V
Features: Sealed - Fully
Packaging: Bag
Current Rating (Amps): 20mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 16
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 11.10mm
Actuator Type: Round (6mm Dia)
Angle of Throw: 22.5°
Number of Decks: 1
Circuit per Deck: BCD with Complement
Contact Material: Gold (Au)
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 12.70mm
Voltage Rating - AC: 25 V
Voltage Rating - DC: 25 V
Написати відгук
Description: SWITCH ROTARY 16POS 20MA 25V, Features: Sealed - Fully, Packaging: Bag, Current Rating (Amps): 20mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 16, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 11.10mm, Actuator Type: Round (6mm Dia), Angle of Throw: 22.5°, Number of Decks: 1, Circuit per Deck: BCD with Complement, Contact Material: Gold (Au), Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 12.70mm, Voltage Rating - AC: 25 V, Voltage Rating - DC: 25 V.