Продукція > C&K > RTE0300G03
RTE0300G03
RTE0300G03 C&K
RTE%20Series%20Low%20Profile%20Rotary%20DIP.pdf
Виробник: C&K
Description: SWITCH ROTARY DIP SP3T 0.1A 30V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 30VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: SP3T
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.168" (4.27mm)