Продукція > VISHAY > RTO050C5R000FTE1
RTO050C5R000FTE1 VISHAY
rto50.pdf
Виробник: VISHAY
Category: Power resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; TO220; 5Ω; 50W; ±1%; 500V; -55÷155°C
Case: TO220
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...155°C
Tolerance: ±1%
Power without heatsink: 2.25W
Resistance:
Type of resistor: thick film
Resistor features: needs additional heatsink
Power: 50W
Recommended heatsink: thermal resistance 0,87K/W
Operating voltage: 500V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Power resistors, Description: Resistor: thick film; SMD; TO220; 5Ω; 50W; ±1%; 500V; -55÷155°C, Case: TO220, Mounting: SMD, Operating temperature: -55...155°C, Tolerance: ±1%, Power without heatsink: 2.25W, Resistance: 5Ω, Type of resistor: thick film, Resistor features: needs additional heatsink, Power: 50W, Recommended heatsink: thermal resistance 0,87K/W, Operating voltage: 500V.