Продукція > VISHAY > RTO050C5R000JTE1
RTO050C5R000JTE1 VISHAY
Category: Power resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; TO220; 5Ω; 50W; ±5%; 500V; -55÷155°C
Case: TO220
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...155°C
Tolerance: ±5%
Power without heatsink: 2.25W
Power: 50W
Recommended heatsink: thermal resistance 0,87K/W
Operating voltage: 500V
Написати відгук
Category: Power resistors, Description: Resistor: thick film; SMD; TO220; 5Ω; 50W; ±5%; 500V; -55÷155°C, Case: TO220, Mounting: SMD, Operating temperature: -55...155°C, Tolerance: ±5%, Power without heatsink: 2.25W, Resistance: 5Ω, Type of resistor: thick film, Resistor features: needs additional heatsink, Power: 50W, Recommended heatsink: thermal resistance 0,87K/W, Operating voltage: 500V.