Продукція > VISHAY > RTO050F5R000KTE1
RTO050F5R000KTE1
RTO050F5R000KTE1 VISHAY
Category: Power resistors
Description: Resistor: thick film; THT; TO220; 5Ω; 50W; ±10%; 500V; -55÷155°C
Case: TO220
Mounting: THT
Operating temperature: -55...155°C
Tolerance: ±10%
Power without heatsink: 2.25W
Power: 50W
Recommended heatsink: thermal resistance 0,87K/W
Operating voltage: 500V
Написати відгук
Category: Power resistors, Description: Resistor: thick film; THT; TO220; 5Ω; 50W; ±10%; 500V; -55÷155°C, Case: TO220, Mounting: THT, Operating temperature: -55...155°C, Tolerance: ±10%, Power without heatsink: 2.25W, Resistance: 5Ω, Type of resistor: thick film, Resistor features: needs additional heatsink, Power: 50W, Recommended heatsink: thermal resistance 0,87K/W, Operating voltage: 500V.