RTR24DW200M Bourns Inc.
Виробник: Bourns Inc.
Description: TRIMMER 20 OHM 0.75W PC PIN TOP
Power (Watts): 0.75W, 3/4W
Tolerance: ±5%
Packaging: Tube
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.375" x 0.150" Face (9.53mm x 3.81mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Resistive Material: Wirewound
Resistance: 20 Ohms
Number of Turns: 25
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRIMMER 20 OHM 0.75W PC PIN TOP, Power (Watts): 0.75W, 3/4W, Tolerance: ±5%, Packaging: Tube, Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.375" x 0.150" Face (9.53mm x 3.81mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Wirewound, Resistance: 20 Ohms, Number of Turns: 25.