RTT3TA12
RTT3TA12 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=RT1_Inrush_Power&DocType=DS&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
Features: Test Button
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -10°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Tungsten (W)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 400VAC - Max
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 6400VA
на замовлення 69 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V, Features: Test Button, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -10°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 33.3 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Tungsten (W), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 400VAC - Max, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 6400VA.
Інші пропозиції RTT3TA12
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RTT3TA12 RTT3TA12 Виробник : TE Connectivity / AMP ENG_DS_RT1_Inrush_Power_4-576691.pdf General Purpose Relays SPST-NO 16Amps 12VDC