RU3216FR024CS Samsung Electro-Mechanics
Chip_Resistor.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: RES 0.024 OHM 1% 1/2W 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Features: Current Sense, Moisture Resistant
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: ±500ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm)
Part Status: Active
Resistance: 24 mOhms
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RES 0.024 OHM 1% 1/2W 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Moisture Resistant, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: ±500ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm), Part Status: Active, Resistance: 24 mOhms.