RU3225FR015CS Samsung Electro-Mechanics
Chip_Resistor.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: RES 0.015 OHM 1% 2/3W 1210
Power (Watts): 0.667W, 2/3W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient: ±500ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.100" W (3.20mm x 2.55mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm)
Resistance: 15 MOhms
Написати відгук
Description: RES 0.015 OHM 1% 2/3W 1210, Power (Watts): 0.667W, 2/3W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Moisture Resistant, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1210 (3225 Metric), Temperature Coefficient: ±500ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.100" W (3.20mm x 2.55mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1210, Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm), Resistance: 15 MOhms.