Продукція > RELPOL > RUC-3023-26-1220
RUC-3023-26-1220 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Industrial Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; 3PST-NO; Ucoil: 220VDC; Icontacts max: 16A
Type of relay: electromagnetic
Relay variant: industrial
IP rating: IP00
Mounting: socket
Operating temperature: -40...55°C; -40...70°C
Release time: 15ms
Operate time: 20ms
Body dimensions: 36.1x38.6x52.65mm
Current rating: 16A
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 1.5W
Coil voltage min.: 176V DC
Rated coil voltage: 220V DC
Coil voltage max.: 242V DC
Contact current max.: 16A
DC contacts rating @R: 16A / 24V DC
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
Coil resistance: 37kΩ
Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC; max. 440V AC
Contacts configuration: 3PST-NO
Contact material: AgSnO2
Manufacturer series: RUC
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Industrial Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; 3PST-NO; Ucoil: 220VDC; Icontacts max: 16A, Type of relay: electromagnetic, Relay variant: industrial, IP rating: IP00, Mounting: socket, Operating temperature: -40...55°C; -40...70°C, Release time: 15ms, Operate time: 20ms, Body dimensions: 36.1x38.6x52.65mm, Current rating: 16A, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 1.5W, Coil voltage min.: 176V DC, Rated coil voltage: 220V DC, Coil voltage max.: 242V DC, Contact current max.: 16A, DC contacts rating @R: 16A / 24V DC, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, Coil resistance: 37kΩ, Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC; max. 440V AC, Contacts configuration: 3PST-NO, Contact material: AgSnO2, Manufacturer series: RUC.