Продукція > RELPOL > RUCT-2023-26-W024-V0
RUCT-2023-26-W024-V0 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Power Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; 3PST-NO; Ucoil: 24VDC; 40A; max.230VAC
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: 3PST-NO
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 40A
Switched voltage: max. 230V AC
Manufacturer series: RUCT
Body dimensions: 38.6x36.1x45.5mm
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
Coil resistance: 345Ω
Contact material: AgNi
DC contacts rating @R: 16A / 24V DC
Coil power consumption: 1.7W
Contact resistance: 100mΩ
Operate time: 25ms
Mechanical durability: 10000000 cycles
Release time: 20ms
IP rating: IP00
Number of pins: 8
Operating temperature: -40...55°C
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Power Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; 3PST-NO; Ucoil: 24VDC; 40A; max.230VAC, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: 3PST-NO, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 40A, Switched voltage: max. 230V AC, Manufacturer series: RUCT, Body dimensions: 38.6x36.1x45.5mm, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, Coil resistance: 345Ω, Contact material: AgNi, DC contacts rating @R: 16A / 24V DC, Coil power consumption: 1.7W, Contact resistance: 100mΩ, Operate time: 25ms, Mechanical durability: 10000000 cycles, Release time: 20ms, IP rating: IP00, Number of pins: 8, Operating temperature: -40...55°C.