RUT2012FR390CS
RUT2012FR390CS Samsung Electro-Mechanics
Chip_Resistor.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: RES 0.39 OHM 1% 1/4W 0805
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Part Status: Active
Resistance: 390 mOhms
Написати відгук
Description: RES 0.39 OHM 1% 1/4W 0805, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Moisture Resistant, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm), Part Status: Active, Resistance: 390 mOhms.