RUT5025JR560CS
RUT5025JR560CS Samsung Electro-Mechanics
Chip_Resistor.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: RES 0.56 OHM 5% 2/3W 2010
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.667W, 2/3W
Tolerance: ±5%
Features: Current Sense, Moisture Resistant
Package / Case: 2010 (5025 Metric)
Temperature Coefficient: ±150ppm/°C
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2010
Height - Seated (Max): 0.026" (0.66mm)
Resistance: 560 mOhms
Написати відгук
Description: RES 0.56 OHM 5% 2/3W 2010, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.667W, 2/3W, Tolerance: ±5%, Features: Current Sense, Moisture Resistant, Package / Case: 2010 (5025 Metric), Temperature Coefficient: ±150ppm/°C, Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2010, Height - Seated (Max): 0.026" (0.66mm), Resistance: 560 mOhms.