RUT6432FR300CS
RUT6432FR300CS Samsung Electro-Mechanics
Chip_Resistor.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: RES 0.3 OHM 1% 1W 2512
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±1%
Features: Current Sense, Moisture Resistant
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2512 (6332 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2512
Height - Seated (Max): 0.026" (0.66mm)
Resistance: 300 mOhms
Написати відгук
Description: RES 0.3 OHM 1% 1W 2512, Power (Watts): 1W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Moisture Resistant, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2512 (6332 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2512, Height - Seated (Max): 0.026" (0.66mm), Resistance: 300 mOhms.