Продукція > TOCOS > RV102YN-10S-0B502
RV102YN-10S-0B502 TOCOS
RV102.pdf
Виробник: TOCOS
Category: Carbon single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; 5kΩ; 250mW; ±20%; 3mm; carbon; 250V; -10÷85°C
Type of potentiometer: shaft
Resistance: 5kΩ
Power: 0.25W
Tolerance: ±20%
Characteristics: linear
Track material: carbon
Operating temperature: -10...85°C
Electrical rotation angle: 270°
Mechanical rotation angle: 300°
Insulation voltage: 250V
Max number of cycles: 10k
Shaft diameter: 3mm
Shaft length: 10mm
Body dimensions: Ø10x7.5mm
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; 5kΩ; 250mW; ±20%; 3mm; carbon; 250V; -10÷85°C, Type of potentiometer: shaft, Resistance: 5kΩ, Power: 0.25W, Tolerance: ±20%, Characteristics: linear, Track material: carbon, Operating temperature: -10...85°C, Electrical rotation angle: 270°, Mechanical rotation angle: 300°, Insulation voltage: 250V, Max number of cycles: 10k, Shaft diameter: 3mm, Shaft length: 10mm, Body dimensions: Ø10x7.5mm.