Продукція > TOCOS > RV102YN-10S-0B504
RV102YN-10S-0B504 TOCOS
Description: Potentiometer: shaft; 500kΩ; 250mW; ±20%; 3mm; carbon; 250V; 270°
Characteristics: linear
Type of potentiometer: shaft
Operating temperature: -10...85°C
Shaft diameter: 3mm
Shaft length: 10mm
Body dimensions: Ø10x7.5mm
Power: 0.25W
Tolerance: ±20%
Electrical rotation angle: 270°
Mechanical rotation angle: 300°
Insulation voltage: 250V
Max number of cycles: 10k
Resistance: 500kΩ
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; 500kΩ; 250mW; ±20%; 3mm; carbon; 250V; 270°, Characteristics: linear, Type of potentiometer: shaft, Operating temperature: -10...85°C, Shaft diameter: 3mm, Shaft length: 10mm, Body dimensions: Ø10x7.5mm, Power: 0.25W, Tolerance: ±20%, Electrical rotation angle: 270°, Mechanical rotation angle: 300°, Insulation voltage: 250V, Max number of cycles: 10k, Resistance: 500kΩ, Track material: carbon.