Продукція > TOCOS > RV103YN-10S-0B102
RV103YN-10S-0B102 TOCOS
RV103.pdf
Виробник: TOCOS
Category: Carbon single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; 1kΩ; 250mW; ±10%; 3mm; carbon; 500V; -10÷85°C
Type of potentiometer: shaft
Resistance: 1kΩ
Power: 0.25W
Tolerance: ±10%
Shaft diameter: 3mm
Shaft length: 10mm
Characteristics: linear
Track material: carbon
Mechanical rotation angle: 300°
Insulation voltage: 0.5kV
Operating temperature: -10...85°C
Electrical rotation angle: 270°
Body dimensions: Ø10x6.8mm
Max number of cycles: 10k
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; 1kΩ; 250mW; ±10%; 3mm; carbon; 500V; -10÷85°C, Type of potentiometer: shaft, Resistance: 1kΩ, Power: 0.25W, Tolerance: ±10%, Shaft diameter: 3mm, Shaft length: 10mm, Characteristics: linear, Track material: carbon, Mechanical rotation angle: 300°, Insulation voltage: 0.5kV, Operating temperature: -10...85°C, Electrical rotation angle: 270°, Body dimensions: Ø10x6.8mm, Max number of cycles: 10k.