Продукція > TOCOS > RV103YN-10S-0B503
RV103YN-10S-0B503 TOCOS
Description: Potentiometer: shaft; 50kΩ; 250mW; ±10%; 3mm; carbon; 500V; -10÷85°C
Operating temperature: -10...85°C
Characteristics: linear
Type of potentiometer: shaft
Shaft diameter: 3mm
Shaft length: 10mm
Body dimensions: Ø10x6.8mm
Power: 0.25W
Tolerance: ±10%
Electrical rotation angle: 270°
Mechanical rotation angle: 300°
Insulation voltage: 0.5kV
Max number of cycles: 10k
Resistance: 50kΩ
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; 50kΩ; 250mW; ±10%; 3mm; carbon; 500V; -10÷85°C, Operating temperature: -10...85°C, Characteristics: linear, Type of potentiometer: shaft, Shaft diameter: 3mm, Shaft length: 10mm, Body dimensions: Ø10x6.8mm, Power: 0.25W, Tolerance: ±10%, Electrical rotation angle: 270°, Mechanical rotation angle: 300°, Insulation voltage: 0.5kV, Max number of cycles: 10k, Resistance: 50kΩ, Track material: carbon.