Продукція > TOCOS > RV12YN-10S-0B104
RV12YN-10S-0B104 TOCOS
Description: Potentiometer: shaft; 100kΩ; 500mW; ±20%; 3.2mm; carbon; 500V; 270°
Operating temperature: -10...85°C
Type of potentiometer: shaft
Track material: carbon
Shaft diameter: 3.2mm
Shaft length: 10mm
Body dimensions: Ø12.8x12mm
Power: 0.5W
Tolerance: ±20%
Electrical rotation angle: 270°
Mechanical rotation angle: 300°
Insulation voltage: 0.5kV
Resistance: 100kΩ
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; 100kΩ; 500mW; ±20%; 3.2mm; carbon; 500V; 270°, Operating temperature: -10...85°C, Type of potentiometer: shaft, Track material: carbon, Shaft diameter: 3.2mm, Shaft length: 10mm, Body dimensions: Ø12.8x12mm, Power: 0.5W, Tolerance: ±20%, Electrical rotation angle: 270°, Mechanical rotation angle: 300°, Insulation voltage: 0.5kV, Resistance: 100kΩ, Characteristics: linear, Max number of cycles: 15000.