Продукція > TOCOS > RV202YN-15S-0B502
RV202YN-15S-0B502 TOCOS
RV202.pdf
Виробник: TOCOS
Category: Carbon single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; 5kΩ; 250mW; ±10%; 6mm; carbon; 1kV; -10÷85°C
Type of potentiometer: shaft
Resistance: 5kΩ
Power: 0.25W
Tolerance: ±10%
Characteristics: linear
Track material: carbon
Operating temperature: -10...85°C
Electrical rotation angle: 245°
Mechanical rotation angle: 290°
Insulation voltage: 1kV
Max number of cycles: 15000
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 15mm
Body dimensions: Ø20x9.5mm
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; 5kΩ; 250mW; ±10%; 6mm; carbon; 1kV; -10÷85°C, Type of potentiometer: shaft, Resistance: 5kΩ, Power: 0.25W, Tolerance: ±10%, Characteristics: linear, Track material: carbon, Operating temperature: -10...85°C, Electrical rotation angle: 245°, Mechanical rotation angle: 290°, Insulation voltage: 1kV, Max number of cycles: 15000, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 15mm, Body dimensions: Ø20x9.5mm.