Продукція > TOCOS > RV20N-15S-0B503
RV20N-15S-0B503 TOCOS
RV20N.pdf
Виробник: TOCOS
Category: Carbon single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; 50kΩ; 250mW; ±20%; 6mm; carbon; 500V; -10÷85°C
Operating temperature: -10...85°C
Characteristics: linear
Type of potentiometer: shaft
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 15mm
Body dimensions: Ø20x9.5mm
Power: 0.25W
Tolerance: ±20%
Electrical rotation angle: 245°
Mechanical rotation angle: 290°
Insulation voltage: 0.5kV
Max number of cycles: 15000
Resistance: 50kΩ
Track material: carbon
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; 50kΩ; 250mW; ±20%; 6mm; carbon; 500V; -10÷85°C, Operating temperature: -10...85°C, Characteristics: linear, Type of potentiometer: shaft, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 15mm, Body dimensions: Ø20x9.5mm, Power: 0.25W, Tolerance: ±20%, Electrical rotation angle: 245°, Mechanical rotation angle: 290°, Insulation voltage: 0.5kV, Max number of cycles: 15000, Resistance: 50kΩ, Track material: carbon.