Продукція > TOCOS > RV20N-15S-0B504
RV20N-15S-0B504 TOCOS
RV20N.pdf
Виробник: TOCOS
Category: Carbon single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; 500kΩ; 250mW; ±20%; 6mm; carbon; 500V; 245°
Characteristics: linear
Type of potentiometer: shaft
Operating temperature: -10...85°C
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 15mm
Body dimensions: Ø20x9.5mm
Power: 0.25W
Tolerance: ±20%
Electrical rotation angle: 245°
Mechanical rotation angle: 290°
Insulation voltage: 0.5kV
Max number of cycles: 15000
Resistance: 500kΩ
Track material: carbon
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; 500kΩ; 250mW; ±20%; 6mm; carbon; 500V; 245°, Characteristics: linear, Type of potentiometer: shaft, Operating temperature: -10...85°C, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 15mm, Body dimensions: Ø20x9.5mm, Power: 0.25W, Tolerance: ±20%, Electrical rotation angle: 245°, Mechanical rotation angle: 290°, Insulation voltage: 0.5kV, Max number of cycles: 15000, Resistance: 500kΩ, Track material: carbon.