Продукція > TOCOS > RV20YN-10S-0B502
RV20YN-10S-0B502 TOCOS
RV20.pdf
Виробник: TOCOS
Category: Carbon single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; 5kΩ; 250mW; ±10%; 6mm; carbon; 500V; -10÷85°C
Type of potentiometer: shaft
Resistance: 5kΩ
Power: 0.25W
Tolerance: ±10%
Characteristics: linear
Track material: carbon
Operating temperature: -10...85°C
Electrical rotation angle: 230°
Mechanical rotation angle: 260°
Insulation voltage: 0.5kV
Max number of cycles: 15000
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 10mm
Body dimensions: Ø20x12mm
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; 5kΩ; 250mW; ±10%; 6mm; carbon; 500V; -10÷85°C, Type of potentiometer: shaft, Resistance: 5kΩ, Power: 0.25W, Tolerance: ±10%, Characteristics: linear, Track material: carbon, Operating temperature: -10...85°C, Electrical rotation angle: 230°, Mechanical rotation angle: 260°, Insulation voltage: 0.5kV, Max number of cycles: 15000, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 10mm, Body dimensions: Ø20x12mm.