Продукція > TOCOS > RV20YN-10S-0B504
RV20YN-10S-0B504 TOCOS
Description: Potentiometer: shaft; 500kΩ; 250mW; ±10%; 6mm; carbon; 500V; 230°
Characteristics: linear
Type of potentiometer: shaft
Operating temperature: -10...85°C
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 10mm
Body dimensions: Ø20x12mm
Power: 0.25W
Tolerance: ±10%
Electrical rotation angle: 230°
Mechanical rotation angle: 260°
Insulation voltage: 0.5kV
Max number of cycles: 15000
Resistance: 500kΩ
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; 500kΩ; 250mW; ±10%; 6mm; carbon; 500V; 230°, Characteristics: linear, Type of potentiometer: shaft, Operating temperature: -10...85°C, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 10mm, Body dimensions: Ø20x12mm, Power: 0.25W, Tolerance: ±10%, Electrical rotation angle: 230°, Mechanical rotation angle: 260°, Insulation voltage: 0.5kV, Max number of cycles: 15000, Resistance: 500kΩ, Track material: carbon.