Продукція > TOCOS > RV24YN-20S-B502
RV24YN-20S-B502
RV24YN-20S-B502 TOCOS
RV24-1.pdf
Виробник: TOCOS
Category: Carbon single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; 5kΩ; 300mW; ±10%; 6mm; carbon; 1kV; -10÷85°C
Type of potentiometer: shaft
Resistance: 5kΩ
Power: 0.3W
Tolerance: ±10%
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 20mm
Characteristics: linear
Track material: carbon
Mechanical rotation angle: 300°
Insulation voltage: 1kV
Operating temperature: -10...85°C
Electrical rotation angle: 280°
Body dimensions: Ø24.6x13.5mm
Max number of cycles: 1000
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; 5kΩ; 300mW; ±10%; 6mm; carbon; 1kV; -10÷85°C, Type of potentiometer: shaft, Resistance: 5kΩ, Power: 0.3W, Tolerance: ±10%, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 20mm, Characteristics: linear, Track material: carbon, Mechanical rotation angle: 300°, Insulation voltage: 1kV, Operating temperature: -10...85°C, Electrical rotation angle: 280°, Body dimensions: Ø24.6x13.5mm, Max number of cycles: 1000.