Продукція > TOCOS > RV30YN-20S-0B104
RV30YN-20S-0B104
RV30YN-20S-0B104 TOCOS
Description: Potentiometer: shaft; 100kΩ; 600mW; ±10%; 6mm; carbon; 1kV; -10÷85°C
Resistance: 100kΩ
Tolerance: ±10%
Power: 0.6W
Operating temperature: -10...85°C
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 20mm
Body dimensions: Ø31x16.5mm
Electrical rotation angle: 280°
Mechanical rotation angle: 300°
Insulation voltage: 1kV
Type of potentiometer: shaft
на замовлення 32 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; 100kΩ; 600mW; ±10%; 6mm; carbon; 1kV; -10÷85°C, Resistance: 100kΩ, Tolerance: ±10%, Power: 0.6W, Operating temperature: -10...85°C, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 20mm, Body dimensions: Ø31x16.5mm, Electrical rotation angle: 280°, Mechanical rotation angle: 300°, Insulation voltage: 1kV, Max number of cycles: 15000, Track material: carbon, Characteristics: linear, Type of potentiometer: shaft.