Продукція > TOCOS > RV30YN-20S-0B202
RV30YN-20S-0B202
RV30YN-20S-0B202 TOCOS
Description: Potentiometer: shaft; 2kΩ; 1W; ±10%; 6mm; carbon; 1kV; -10÷85°C; 280°
Resistance: 2kΩ
Operating temperature: -10...85°C
Tolerance: ±10%
Type of potentiometer: shaft
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 20mm
Body dimensions: Ø31x16.5mm
Power: 1W
Electrical rotation angle: 280°
Mechanical rotation angle: 300°
Insulation voltage: 1kV
Max number of cycles: 15000
на замовлення 6 шт:
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; 2kΩ; 1W; ±10%; 6mm; carbon; 1kV; -10÷85°C; 280°, Resistance: 2kΩ, Operating temperature: -10...85°C, Tolerance: ±10%, Track material: carbon, Characteristics: linear, Type of potentiometer: shaft, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 20mm, Body dimensions: Ø31x16.5mm, Power: 1W, Electrical rotation angle: 280°, Mechanical rotation angle: 300°, Insulation voltage: 1kV, Max number of cycles: 15000.