Продукція > TOCOS > RV30YN-20S-0B203
RV30YN-20S-0B203
RV30YN-20S-0B203 TOCOS
Description: Potentiometer: shaft; 20kΩ; 800mW; ±10%; 6mm; carbon; 1kV; -10÷85°C
Resistance: 20kΩ
Power: 0.8W
Tolerance: ±10%
Characteristics: linear
Type of potentiometer: shaft
Operating temperature: -10...85°C
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 20mm
Body dimensions: Ø31x16.5mm
Electrical rotation angle: 280°
Mechanical rotation angle: 300°
Insulation voltage: 1kV
Max number of cycles: 15000
Track material: carbon
на замовлення 97 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; 20kΩ; 800mW; ±10%; 6mm; carbon; 1kV; -10÷85°C, Resistance: 20kΩ, Power: 0.8W, Tolerance: ±10%, Characteristics: linear, Type of potentiometer: shaft, Operating temperature: -10...85°C, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 20mm, Body dimensions: Ø31x16.5mm, Electrical rotation angle: 280°, Mechanical rotation angle: 300°, Insulation voltage: 1kV, Max number of cycles: 15000, Track material: carbon.