Продукція > TOCOS > RV30YN-20S-0B503
RV30YN-20S-0B503
RV30YN-20S-0B503 TOCOS
Description: Potentiometer: shaft; 50kΩ; 800mW; ±10%; 6mm; carbon; 1kV; -10÷85°C
Resistance: 50kΩ
Operating temperature: -10...85°C
Tolerance: ±10%
Characteristics: linear
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 20mm
Body dimensions: Ø31x16.5mm
Power: 0.8W
Electrical rotation angle: 280°
Mechanical rotation angle: 300°
Insulation voltage: 1kV
Type of potentiometer: shaft
на замовлення 11 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; 50kΩ; 800mW; ±10%; 6mm; carbon; 1kV; -10÷85°C, Resistance: 50kΩ, Operating temperature: -10...85°C, Tolerance: ±10%, Characteristics: linear, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 20mm, Body dimensions: Ø31x16.5mm, Power: 0.8W, Electrical rotation angle: 280°, Mechanical rotation angle: 300°, Insulation voltage: 1kV, Max number of cycles: 15000, Track material: carbon, Type of potentiometer: shaft.