Продукція > TOCOS > RV30YN-20S-0B504
RV30YN-20S-0B504 TOCOS
Description: Potentiometer: shaft; 500kΩ; 400mW; ±10%; 6mm; carbon; 1kV; -10÷85°C
Characteristics: linear
Type of potentiometer: shaft
Operating temperature: -10...85°C
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 20mm
Body dimensions: Ø31x16.5mm
Power: 0.4W
Tolerance: ±10%
Electrical rotation angle: 280°
Mechanical rotation angle: 300°
Insulation voltage: 1kV
Max number of cycles: 15000
Resistance: 500kΩ
Track material: carbon
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; 500kΩ; 400mW; ±10%; 6mm; carbon; 1kV; -10÷85°C, Characteristics: linear, Type of potentiometer: shaft, Operating temperature: -10...85°C, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 20mm, Body dimensions: Ø31x16.5mm, Power: 0.4W, Tolerance: ±10%, Electrical rotation angle: 280°, Mechanical rotation angle: 300°, Insulation voltage: 1kV, Max number of cycles: 15000, Resistance: 500kΩ, Track material: carbon.