RW2125TCWCN1 CIT Relay and Switch
RW.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: SWITCH ROCKER DPST 20A 120V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 20A (AC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: DPST
Switch Function: On-Off
Operating Temperature: -30°C ~ 80°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Illumination Type, Color: Neon, Clear
Illumination Voltage (Nominal): 125 VAC
Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated
Approval Agency: cULus
Ingress Protection: IP40
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 30.20mm x 22.25mm
Color - Actuator/Cap: Red
Actuator Marking: O -
Voltage Rating - AC: 120 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH ROCKER DPST 20A 120V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 20A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: DPST, Switch Function: On-Off, Operating Temperature: -30°C ~ 80°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Illumination Type, Color: Neon, Clear, Illumination Voltage (Nominal): 125 VAC, Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated, Approval Agency: cULus, Ingress Protection: IP40, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 30.20mm x 22.25mm, Color - Actuator/Cap: Red, Actuator Marking: O -, Voltage Rating - AC: 120 V.