RXEF040-1 Littelfuse Inc.
resettable-ptc-rxef-datasheet?assetguid=e9a7b6b3-79ce-478c-a39a-0a70ee48ccec
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: PTC RESET FUSE 72V 400MA RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.299" Dia x 0.118" T (7.60mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.199" (5.05mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 400 mA
Current - Trip (It): 800 mA
Voltage - Max: 72V
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Part Status: Obsolete
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 3.8 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 550 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 1.29 Ohms
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PTC RESET FUSE 72V 400MA RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.299" Dia x 0.118" T (7.60mm x 3.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.199" (5.05mm), Current - Hold (Ih) (Max): 400 mA, Current - Trip (It): 800 mA, Voltage - Max: 72V, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Part Status: Obsolete, Current - Max: 40 A, Time to Trip: 3.8 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 550 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 1.29 Ohms.