RXEF375-2
RXEF375-2 Littelfuse Inc.
resettable-ptc-rxef-datasheet?assetguid=e9a7b6b3-79ce-478c-a39a-0a70ee48ccec
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: PTC RESET FUSE 72V 3.75A RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 1.071" Dia x 0.118" T (27.20mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.400" (10.15mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 3.75 A
Current - Trip (It): 7.5 A
Voltage - Max: 72V
Height - Seated (Max): 1.252" (31.80mm)
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 24 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 30 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 80 mOhms
Написати відгук
Description: PTC RESET FUSE 72V 3.75A RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 1.071" Dia x 0.118" T (27.20mm x 3.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.400" (10.15mm), Current - Hold (Ih) (Max): 3.75 A, Current - Trip (It): 7.5 A, Voltage - Max: 72V, Height - Seated (Max): 1.252" (31.80mm), Current - Max: 40 A, Time to Trip: 24 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 30 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 80 mOhms.