S0402-10NF1B API Delevan Inc.
s0402.pdf
Виробник: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 10NH 475MA 210MOHM SMD
Tolerance: ±1%
Packaging: Bulk
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 210mOhm Max
Q @ Freq: 20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 3.9GHz
Material - Core: Alumina
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.030" (0.76mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 nH
Current Rating (Amps): 475 mA