S0402-68NF1S API Delevan Inc.
s0402.pdf
Виробник: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 68NH 100MA 1.18OHM SMD
Tolerance: ±1%
Packaging: Bulk
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.18Ohm Max
Q @ Freq: 20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 1.62GHz
Material - Core: Alumina
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.030" (0.76mm)
Inductance: 68 nH
Current Rating (Amps): 100 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 68NH 100MA 1.18OHM SMD, Tolerance: ±1%, Packaging: Bulk, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.18Ohm Max, Q @ Freq: 20 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 1.62GHz, Material - Core: Alumina, Inductance Frequency - Test: 250 MHz, Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric), Height - Seated (Max): 0.030" (0.76mm), Inductance: 68 nH, Current Rating (Amps): 100 mA.