S0402-6N8F1B API Delevan Inc.
s0402.pdf
Виробник: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 6.8NH 600MA 100MOHM SM
Tolerance: ±1%
Packaging: Bulk
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 100mOhm Max
Q @ Freq: 19 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 4.8GHz
Material - Core: Alumina
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.030" (0.76mm)
Inductance: 6.8 nH
Current Rating (Amps): 600 mA