Продукція > DELEVAN > S0603-151NF1E
S0603-151NF1E Delevan
s0603.pdf
Виробник: Delevan
Description: FIXED IND 150NH 280MA 980MOHM SM
Tolerance: ±1%
Packaging: Bulk
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 980mOhm Max
Q @ Freq: 29 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 1.3GHz
Material - Core: Alumina
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm)
Inductance: 150 nH
Current Rating (Amps): 280 mA