S0603-3N3F2B API Delevan Inc.
s0603.pdf?rev=0ec97c4d6d8543a9af66607fd298eb2f
Виробник: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 3.3NH 700MA 100MOHM SM
Tolerance: ±1%
Packaging: Bulk
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 100mOhm Max
Q @ Freq: 18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 6GHz
Material - Core: Alumina
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm)
Inductance: 3.3 nH
Current Rating (Amps): 700 mA