Продукція > DELEVAN > S0603-47NF1
S0603-47NF1 Delevan
s0603.pdf
Виробник: Delevan
Description: FIXED IND 47NH 600MA 310MOHM SMD
Tolerance: ±1%
Packaging: Bulk
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 310mOhm Max
Q @ Freq: 35 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant: 2GHz
Material - Core: Alumina
Inductance Frequency - Test: 200 MHz
Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm)
Inductance: 47 nH
Current Rating (Amps): 600 mA