S3D50065F
S3D50065F SMC Diode Solutions
S3D50065D1%20S3D50065G%20S3D50065H%20S3D50065F%20N2450%20REV.C.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE SCHOTTKY SILICON CARBIDE S
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Capacitance @ Vr, F: 3120pF @ 0V, 100MHz
Current - Average Rectified (Io): 112A
Supplier Device Package: ITO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 680 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.7 V @ 50 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 680 V