S3PFB110G12B
S3PFB110G12B SIRECTIFIER
S3PFB110GxxB.pdf _Catalogue_2025-2027.pdf
Виробник: SIRECTIFIER
Category: Three phase controlled bridge rectif.
Description: Bridge rectifier: full-controlled; Urmax: 1.2kV; If: 110A; PWS-E
Type of bridge rectifier: full-controlled
Max. off-state voltage: 1.2kV
Load current: 110A
Max. forward impulse current: 1kA
Case: PWS-E
Electrical mounting: FASTON connectors; screw
Mechanical mounting: screw
Features of semiconductor devices: glass passivated
Version: module
Gate current: 100/200mA
Max. forward voltage: 1.64V
Leads: M6 screws
на замовлення 6 шт:
Написати відгук
Category: Three phase controlled bridge rectif., Description: Bridge rectifier: full-controlled; Urmax: 1.2kV; If: 110A; PWS-E, Type of bridge rectifier: full-controlled, Max. off-state voltage: 1.2kV, Load current: 110A, Max. forward impulse current: 1kA, Case: PWS-E, Electrical mounting: FASTON connectors; screw, Mechanical mounting: screw, Features of semiconductor devices: glass passivated, Version: module, Gate current: 100/200mA, Max. forward voltage: 1.64V, Leads: M6 screws.