S3PFB180G18B
S3PFB180G18B SIRECTIFIER
S3PHB180_S3PHBD180_S3PFB180.pdf _Catalogue_2025-2027.pdf
Виробник: SIRECTIFIER
Category: Three phase controlled bridge rectif.
Description: Bridge rectifier: full-controlled; Urmax: 1.8kV; If: 180A; PWS-E
Case: PWS-E
Electrical mounting: FASTON connectors; screw
Features of semiconductor devices: glass passivated
Type of bridge rectifier: full-controlled
Mechanical mounting: screw
Gate current: 100/200mA
Max. forward voltage: 1.64V
Load current: 180A
Max. off-state voltage: 1.8kV
Max. forward impulse current: 1.35kA
на замовлення 9 шт:
Написати відгук
Category: Three phase controlled bridge rectif., Description: Bridge rectifier: full-controlled; Urmax: 1.8kV; If: 180A; PWS-E, Case: PWS-E, Electrical mounting: FASTON connectors; screw, Features of semiconductor devices: glass passivated, Type of bridge rectifier: full-controlled, Leads: M6 screws, Version: module, Mechanical mounting: screw, Gate current: 100/200mA, Max. forward voltage: 1.64V, Load current: 180A, Max. off-state voltage: 1.8kV, Max. forward impulse current: 1.35kA.