S3PHBD180G12B
S3PHBD180G12B SIRECTIFIER
S3PHB180_S3PHBD180_S3PFB180.pdf _Catalogue_2025-2027.pdf
Виробник: SIRECTIFIER
Category: Three phase controlled bridge rectif.
Description: Bridge rectifier: half-controlled; Urmax: 1.2kV; If: 180A; PWS-E
Type of bridge rectifier: half-controlled
Max. off-state voltage: 1.2kV
Load current: 180A
Max. forward impulse current: 1.35kA
Electrical mounting: FASTON connectors; screw
Mechanical mounting: screw
Max. forward voltage: 1.64V
Gate current: 100/200mA
Features of semiconductor devices: freewheelling diode; glass passivated
на замовлення 10 шт:
Написати відгук
Category: Three phase controlled bridge rectif., Description: Bridge rectifier: half-controlled; Urmax: 1.2kV; If: 180A; PWS-E, Type of bridge rectifier: half-controlled, Max. off-state voltage: 1.2kV, Load current: 180A, Max. forward impulse current: 1.35kA, Electrical mounting: FASTON connectors; screw, Leads: M6 screws, Case: PWS-E, Version: module, Mechanical mounting: screw, Max. forward voltage: 1.64V, Gate current: 100/200mA, Features of semiconductor devices: freewheelling diode; glass passivated.