Продукція > KEMET > S501LF357V2R7A
S501LF357V2R7A
S501LF357V2R7A KEMET
S501_Series_Rev_Feb_2016.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP 350F -5% +10% 2.7V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: -5%, +10%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.1mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 65°C
Height - Seated (Max): 2.402" (61.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 350 F
Voltage - Rated: 2.7 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP 350F -5% +10% 2.7V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: -5%, +10%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.1mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 65°C, Height - Seated (Max): 2.402" (61.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 350 F, Voltage - Rated: 2.7 V.