S515520-012UL
S515520-012UL AC Connectors
S515520-012UL_Drawing_180505.pdf?v=1679587793
Виробник: AC Connectors
Description: 1ft 5-15P to 5-20R UL Rated Cord
Packaging: Bulk
Features: Outdoor Use, Strain Relief
Color: Black
Voltage Rating: 125V
Current Rating (Amps): 20A
Length: 1.50' (457.2mm)
Wire Gauge: 12 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Number of Conductors: 3
Cord Type: STW
1st Connector: NEMA 5-15P
2nd Connector: NEMA 5-20R
Approval Agency Marking: cULus
Approved Countries: Canada, United States
на замовлення 42 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 1ft 5-15P to 5-20R UL Rated Cord, Packaging: Bulk, Features: Outdoor Use, Strain Relief, Color: Black, Voltage Rating: 125V, Current Rating (Amps): 20A, Length: 1.50' (457.2mm), Wire Gauge: 12 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: STW, 1st Connector: NEMA 5-15P, 2nd Connector: NEMA 5-20R, Approval Agency Marking: cULus, Approved Countries: Canada, United States.